Budowa budynków mieszkalnych jednorodzinnych

Budowa budynków mieszkalnych jednorodzinnych jest dość złożonym procesem, który wymaga dobrego planowania. Na początek muszą się Państwo dobrze zastanowić jaki budżet ma być przeznaczony na budowę budynku. Nasza firma służy na tym etapie doradztwem w sprawach finansowych, tak aby klient był zadowolony ze szczegółów planowanej inwestycji i jednocześnie aby na jego koncie pojawiły się oszczędności związane z rezygnacją ze składników niepotrzebnie podrażających planowaną inwestycję.
W drugim kroku musimy przeanalizować działkę, na której ma powstać dom jednorodzinny. Musimy wiedzieć w jaką stronę ma być postawiony budynek, jaki jest rodzaj ziemi na działce, gdzie znajdują się wody gruntowe, jaka jest droga dojazdowa, a także sprawdzamy dokładnie wiele innych szczegółowych informacji na temat terenu planowanej inwestycji. Czynnik te niejednokrotnie są bardzo ważne i decydują o szybszej oraz rzetelnej pracy naszych fachowców, a także mogą pozwolić uniknąć kosztownych zmian na późniejszych etapach realizacji inwestycji.
W trzecim kroku wykonujemy dla Państwa projekt domu i przedstawiamy Państwu jak my widzimy postawienie budynku na Państwa działce. Państwa zadaniem jest ocena tego projektu pod kątem tego, czy się on Państwu podoba, czy też coś chcieliby Państwo w nim zmienić. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek rozbieżności, to siadamy razem do stołu, dyskutujemy i ulepszamy projekt o Państwa wytyczne.
W kolejnym kroku razem z Państwem udajemy się do właściwego urzędu, aby otrzymać stosowne pozwolenie na budowę. W obecnych czasach budowa bez pozwolenia lub wymaganych decyzji administracyjnych wiąże się z dotkliwymi karami i lepiej na spokojnie wszystko załatwić przed rozpoczęciem prac, niż później tracić mnóstwo pieniędzy i czasu na wyplątywanie się z niepotrzebnych komplikacji. Z urzędnikami też można się dogadać, chociaż wiemy jak to jest w Polsce – niektórzy pracownicy administracyjni bywają opieszali i czasami opóźniają wydanie stosownych dokumentów lub pozwoleń.

Gdy już mamy komplet wymaganych pozwoleń, nie pozostaje nic innego jak sięgnąć po środki finansowe i rozpocząć prace na działce. Warto zastanowić się, czy chcą Państwo zdecydować się na budowę domu energooszczędnego czy nie. Dzisiaj silnie rekomendowane jest stawianie domów energooszczędnych. Jest to co prawda trochę wyższy koszt na etapie realizacji inwestycji, który jednak będzie się zwracał przez kolejne lata w postaci niższych kosztów związanych z utrzymaniem domu. Ze swojej strony rekomendujemy raczej rozwiązania energooszczędne, ponieważ uważamy je za bardziej opłacalne w dłuższej perspektywie.
Ostatnim etapem budowy domu jest zaprojektowanie aranżacji wnętrz. Warto przedyskutować te kwestie z całą rodziną, a w szczególności z partnerem. Trzeba dokładnie omówić co gdzie umieścić, co kupić, na jakie wyposażenie domu się zdecydować, a także omówić cały szereg innych kwestii. Wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik. Dzisiaj dużo mówi się o minimalizmie i przestronnym domu, jednak na jakieś meble, kanapę, stół i fotele trzeba się zdecydować. Wybrane elementy wyposażenia powinny współgrać z wybranym projektem domu, dlatego dobrze jest pomyśleć o wnętrzach jako o pewnej całości i wybrać rozwiązanie spójne z charakterem oraz bryłą domu. Na etapie wykończania domu w środku warto zastanowić się dobrze, jakie płytki położyć w kuchni. Z racji na to, że w kuchni trochę częściej się brudzi, wybrane płytki powinny ułatwiać sprzątanie.
Na sam koniec nie pozostaje nam nic innego jak umiejętne posadzenie drzew i kwiatów wokoło domu, zasianie trawnika, czy ułożenie kostki brukowej. Te prace również realizujemy dla naszych klientów. Dużo przyjemniej wprowadzić się do domu wokół którego znajduje się ładne otoczenie, a nie pozostałości po niedawno zakończonej budowie.